KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15443059
nr 1544 3059
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, monogramsignerad. Olja på pannå, 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x33 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 maj 2023
kl 20:35:11
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius